Kahve Fiyatı

20:59:58
124.48
% 6.2569
Alış:124.23
Satış:124.73
Önceki Gün Kapanış:117.15

Anlık Kahve Grafiği

Anlık Grafik

Kahve Hakkında Bilgi

Sohbetlerin ve molaların vazgeçilmez içeceği olan kahve, endüstriyel ve finansal açıdan oldukça değerli bir emtiadır. Tarımsal bir emtia olan kahve, uzun vadeli yatırımcılar için kazançlı sonuçlar sunmasıyla da tanınmaktadır. Özellikle son yıllarda fiyatlarında görülen yükselişler ile ilgi görmektedir.

Kahvenin, geniş bir fiyat skalası vardır. Marketten 1 liraya alabileceğiniz gibi Kopi Luwak gibi fincanını 80 dolara da içebilirsiniz. Bu nedenle geniş bir perakende ürünüdür. Yatırım aracı olarak kahve, yüksek işlem hacmi, ticari değeri ve volatilitesi ile dikkat çeker. Çünkü bu özellikleri, finans piyasalarındaki yatırımcılar için yüksek bir kazanç elde etmeyi mümkün kılmaktadır.

Dünyanın en çok işlem gören ikinci emtiası olan kahve, sizi kendine çekecek birkaç geçerli sebebe sahiptir. Bunların başında ise arz kıtlığı tahminleri, küresel büyüme tahminleri, iyileştirici etkisi üzerine yorumlar, portföy çeşitliliği ve Starbucks gibi güçlü isimler gelir.

Kahvenin yetiştirilmesi, ancak doğru iklim koşullarında gerçekleşir. Ayrıca finansal kaynaklar gerektiren bir yetiştiriciliği vardır. Dolayısıyla kahve fiyatları en çok bu iki faktöre göre dalgalanmaktadır. İklim değişikliği ve politik karışıklık gibi koşullar, kahvenin arzını bozma ve fiyatlarını yükseltme potansiyeli taşımaktadır.

Güçlü küresel ekonomik büyüme, kahvenin yararlandığı konulardandır. Yatırımcılar; Asya, Latin Amerika ve Afrika’da gelişmekte olan ekonomilerdeki büyüme konusunda iyimser oldukları zamanlarda kahve yatırımı yapmak isterler. Dolayısıyla küresel ekonomiye yönelik endişeler, kahve yatırımına olan talebi etkilemektedir. Benzer şekilde kahveye yatırım yapmak, batı ekonomilerdeki gelir artışına bağlı olarak da şekillenmektedir.

Yasal Uyarı

Emtia-Fiyatlari.com adresi, finans ve emtia piyasalarında işlem yapacak olan yatırımcılara yönelik bilgi veren bir platformdur. Site içerisinde bulunan hiçbir bilgi, yorum ve tavsiye, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri aralarında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmeleri kapsamında verilen bir hizmettir.

Emtia Fiyatları içinde yer alan yorum ve tavsiyeler, site yazarlarının kendi görüşleridir. Bu görüşler ile sizin mali durumunuz, risk – getiri tercihiniz uyum sağlamayabilir. Bu nedenle yalnızca burada yer alan görüşlere göre yatırım kararı almanız, olumsuz sonuçlar doğurabilir.